Shaanxi Elade nový materiál Technology Co, Ltd
Categories

    Pridať: No.32, Chuanghui Road, nová Priemyselná zóna Hi-Tech, Xi'an, Čína 710119
    Tel: 86-29-83151667
    86-29-83151669
    Fax: 86-29-88880927
    Email:Helen@sxelade.com

Typy elektród a aplikačné oblasti

Elektróda je vodič, ktorý prechádza elektrický prúd z jedného média na iný, zvyčajne od zdroja napájania na zariadenie alebo materiál. To môže mať niekoľko rôznych foriem, vrátane drôtu, dosky alebo tyč, a je najčastejšie vyrobený z kovu, ako je meď, striebro, olovo alebo zinok, ale môže byť tiež nekovové látky, ktorá vedie elektrinu, napríklad grafit.


Elektródy pre elektrochemické bunky sa nazýva anóda alebo katódy. Anóda je teraz definovaný ako elektróda na ktorej elektróny nechať bunku a oxidácii dochádza a obrazoviek ako elektróda na ktorej elektróny vstúpiť do bunky a dôjde k zníženiu. Pri každej elektróde sa môže stať anódy alebo obrazoviek v závislosti na smere prúdu cez bunky. Bipolárne elektródy je elektróda, ktorá funguje ako anódy jednu bunku a katódou inej bunky.


Anódy a katódy


V prípade jednosmerný (DC), elektródy prichádzajú vo dvojiciach a sú známe ako anódy a katódy. Pre DC zdroj, katódy je definovaná ako elektródy, ktoré aktuálne listy a anódou ako miesto, kde sa to vracia. Z dôvodov, ktoré sú historické skôr ako vedecké, elektrina v okruhu je podľa dohovoru, predstavovaný ako cestovanie z pozitívneho na negatívny, tak, že je vnímaná ako tok kladný náboj von z katódy, a na anóde. Elektrický prúd, však tvoria prúd drobné Záporne nabité častice, ktoré nazval elektróny, tak tento tok je vlastne v opačnom smere. V tejto súvislosti je asi lepšie si jednoducho z hľadiska pozitívnych a negatívnych terminály.


Elektrolýzy

Získať určitý prvok môže elektrolýza iónové zlúčeniny prvku. Príkladom je výroba sodného kovu z roztavenej soli alebo chloridu sodného. Ak prúd tečie, kladne nabité ióny sodíka sú priťahované k záporná elektróda alebo obrazoviek, kde získajú elektróny, tvárnenie kovov sodíka. Chlorid Záporne nabité ióny sú priťahované k anóde, kde strácajú elektróny, ktoré tvoria plynný chlór, ktorý je tiež získané ako vedľajší produkt.


Pokovovanie

V tomto procese kovového predmetu je potiahnutá iného kovu, zlepšiť jeho odolnosť voči korózii alebo vzhľad. Objekt byť pokrytý formulárov katódy procesu elektrolýzy ponorený v roztoku rozpustné zlúčeniny kovov, ktoré budú tvoriť povlak s anóda aj z tohto kovu. Ak prúd tečie, pozitívne kovové ióny z roztoku sú priťahované k katóde a forma vkladu na to. Iónov v roztoku používajú, sú nahradené iónmi, ktoré tvoria z anódy. Niekedy, anóda je vyrobený z rôznych materiálov, ktoré nie je využité v tejto metóde, kovové ióny sa nahrádza dobíjanie riešenie.Použitie elektródy

Elektródy na lekárske účely, ako je EEG (pre zaznamenávanie aktivity mozgu), EKG (nahrávanie srdce bije), ECT (elektrické mozgová stimulácia), defibrilátorom (nahrávanie a poskytovanie srdca stimulácia);

Elektródy pre Elektrofyziológia techniky biomedicínskeho výskumu;

Elektród pre elektrolýzu ;

Elektródy pre povrchové úpravy ;

Elektródy pre katódová ochrana .Kontaktujte nás
Adresa: No.32, Chuanghui Road, nová Priemyselná zóna Hi-Tech, Xi'an, Čína
Telefón: +86-29-83151667
 Faxovanie:86-29-88880927
 E-mailom:helen@sxelade.com
Share: