Shaanxi Elade nový materiál Technology Co, Ltd
Categories

    Pridať: No.32, Chuanghui Road, nová Priemyselná zóna Hi-Tech, Xi'an, Čína 710119
    Tel: 86-29-83151667
    86-29-83151669
    Fax: 86-29-88880927
    Email:Helen@sxelade.com

Čo je anóda?

Anódy

Anóda je elektróda cez ktoré konvenčné prúd tečie do polarizované elektrického zariadenia. Spoločné mnemotechnická pomôcka je kyselina "anódy aktuálne do zariadenia". Smer (pozitívne) elektrického prúdu je opačný smer toku elektrónov: prietok (Záporne nabité) elektróny anóde mimo okruhu.

Polarita napätia na anód, pokiaľ ide o pridružené katódy sa líši v závislosti od typu zariadenia a jeho prevádzkový režim. V nasledujúcich príkladoch, anóda je negatívne v zariadení, ktoré poskytuje silu a pozitívne v zariadení, ktoré spotrebúva energiu.

Zbavenie batérie alebo elektrochemický článok (obrázok vpravo), anóda je záporný pól, pretože to je, kde prúd tečie do "zariadenie" (t. j. batérie bunka). Tento prúd dovnútra zvonka vykonáva elektróny pohybujú smerom von, negatívne poplatku tečie v jednom smere elektricky rovnocenné kladný náboj prúdi v opačnom smere.
Dobíjanie batérie, alebo elektrolytické bunky, anóda je pozitívne terminálu, ktorý prijíma prúd z vonkajšie generátor. Prúd cez dobíjanie batérie je opačný smer prúdu počas vykládky; inými slovami, elektródy, ktorá bola katódy počas vykládky batérie sa stane anódy, kým dobíjanie batérie.
Dióda, anóda je pozitívne terminál chvost na symbol šípky (plochá strana trojuholníka), kde prúd tečie do zariadenia. Poznámka elektródy pomenovanie diódy vychádza vždy smerom dopredu prúdu, (že Šípky, v ktorých prúdy "ľahšie"), aj pre typy zenerove diódy alebo solárnych článkov, kde súčasný záujem je reverzné prúd.
V katódovej trubice, anóda je kladnej svorke, kde elektróny tiecť z prístroja, t. j. Ak pozitívny elektrický prúd tečie.

Tok elektrónov
Tok elektrónov je vždy od anódy na katóde mimo bunku alebo zariadenia, bez ohľadu na typ buniek alebo zariadenia a prevádzkového režimu, s výnimkou diódy, kde elektródy pomenovanie vždy prevezme aktuálne v smere dopredu (to na symbol šípky), t. j. elektróny flow v opačnom smere, aj keď dióda reverznej-vykonáva náhodou (rozdelenie normálne diódy) alebo design (rozpis zenerove diódy Foto-aktuálne Fotodióda).

Elektrolytické anódy
Elektrochémia, anóda je kde oxidácia sa vyskytuje a je pozitívna polarita kontaktov elektrolytické bunky. Na anóde, aniónov (záporných iónov) sú nútení elektrický potenciál chemicky reagovať a uvoľňujú elektróny (oxidácia) ktoré potom toku hore a do okruhu jazdy. Mnemotechnická pomôcky: LEO červená mačka (strata elektrónov je oxidácia, redukcia dochádza pri katóde), alebo AnOx červená mačka (anóda oxidácia, redukcia katóda), alebo NAVÍJACIE (oxidácia je strata, zníženie je zisk elektrónov) alebo rímsko-katolícke a pravoslávne (zníženie – katóda, anóda-oxidácia) alebo LEO lev hovorí GER (strata elektrónov je oxidácia, získanie elektrónov je redukcia).

Tento proces je široko používaný v kovoch rafinácie. Napríklad pri rafinácii medi, medené anódy, medziproduktu od pece sú electrolysed v vhodného riešenia (napr. kyselina sírová) výnos vysokej čistoty (99,99%) katódy. Medené katódy, vyrobené s použitím tejto metódy sú tiež opísané ako Elektrolytická meď.


Sacrificial anódy

Sacrificial anódy namontovaný "on the fly" pre ochranu proti korózii kovové konštrukcie
Katódová ochrana, kov anódy, ktorá je viac reaktívny žieravé prostredia systému chránené súvisí elektricky chránené systémové a čiastočne koroduje alebo rozpúšťa, ktorá chráni kovové systém je spojený. Ako príklad, železa alebo ocele lodného trupu môže byť chránený zinok sacrificial anódy, ktorá sa rozpustí do morskej vody a na zabránenie trupu je skorodované. Sacrificial anódy sú obzvlášť potrebné pre systémy, kde statický náboj vzniká pôsobením prúdenie kvapalín, ako napríklad plynovody a skúter. Sacrificial anódy sú všeobecne používané v typ nádrže ohrievače vody.

V roku 1824 na zníženie vplyvu tejto deštruktívne elektrolytické akcie na trupy lodí, ich uzávery a podvodné zariadenia, vedec inžinier Sir Humphry Davy, vyvinul prvý a stále najrozšírenejší systém ochrany morských elektrolýzy. Davy nainštalovaný sacrificial anód z viac elektricky reaktívne (menej ušľachtilé) kovu, pripevnený k trupu plavidla a elektricky pripojený tvoriť katódová ochrana obvodov.

Menej zrejmé napríklad tento typ ochrany je proces galvanizácia železa. Tento proces kabáty železnej konštrukcie (napr. oplotenie) s vrstvou zinku kovu. Zinok zostáva neporušená, železo je chránené pred vplyvmi korózie. Nevyhnutne stane porušená zinku, buď praskanie alebo fyzické poškodenie. Akonáhle k tomu dôjde, korozívne prvky pôsobia ako elektrolytu a kombináciu zinku/železo ako elektródy. Výsledný prúd zabezpečuje, že zinku je obetovaný, ale že základne železa nepodliehajú korózii. Takýto povlak môže chrániť železné konštrukcie pre niekoľko desaťročí, ale akonáhle ochrana povlak je spotrebovaná, železo rýchlo koroduje.


Dvojica: MMO titán vody ohrievač anódy

Ďalšie: nie

Kontaktujte nás
Adresa: No.32, Chuanghui Road, nová Priemyselná zóna Hi-Tech, Xi'an, Čína
Telefón: +86-29-83151667
 Faxovanie:86-29-88880927
 E-mailom:helen@sxelade.com
Share: